Atrakcje w okolicy


Jezioro Bukówka

Jezioro Bukówka to zbiornik zaporowy położony zaledwie 5 min. samochodem od naszego domu. Zbiornik otaczają lasy i góry – Zadzierna i Zameczek co sprzyja powstawaniu wiatru i stanowi doskonałe warunki do uprawiania sporów wodnych. W lecie zbiornik wykorzystywany jest jako kąpielisko, nie posiada on jednak typowych plaż, czy ratowników.
Uroki tego miejsca docenią miłośnicy pieszych wędrówek – widoki z zapory i brzegów zbiornika szczególnie podczas zachodów słońca zapierają dech w piersiach.
Zbiornik cieszy się również powodzeniem u wędkarzy – w jeziorze możemy złowić płocie, leszcze, karasie srebrzyste, krąpie, karpie, szczupaki, sandacze, okonie i jazie. Rzadkością są pstrągi potokowe i tęczaki. Do zbiornika oprócz Bobru wpadają jeszcze 2 górskie potoki – Srebrniki i Bachorzyna. Dlatego Bukówka jest stale zasilana czystą, dobrze natlenioną wodą. Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Jeleniej Górze


Wyciągi narciarskie

Miłośnicy sporów zimowych nie będą zawiedzeni – niecałe 20km dzieli nas od Czarnowa, gdzie znajduje się CZARNÓW SUPERSTACJA.
A może na narty do Czech? Również niecałe 20 km dzieli nas od Stacji narciarskiej w Zaclerzu.
Jeśli potrzebujesz większych wrażeń polecamy Karpacz, który znajduje się niecałe 30km od naszego domu. Nie będzie nudno – w Karpaczu mamy do wyboru kilka wyciągów m.in. Karpacz Ski Arena, Karpacz Winterpol Biały Jar, Karpatka, Pod Wangiem Stacja Narciarska, Stok Relaks.
Jeśli i to będzie za mało są jeszcze wyciągi w Szklarskiej Porębie czy po stronie czeskiej, wybierz najlepszy dla siebie !


Śnieżka

Królowa może być tylko jedna – Śnieżka, zwana Królową Karkonoszy to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Na jej szczyt dostaniemy się na kilka sposobów. Najtrudniejszy, ale i najszybszy jest czarny szlak – wyruszamy z Karpacza i po ok. 2,5h jesteśmy już na szczycie po pokonaniu stromego podejścia. Czerwonym szlakiem, również z Karpacza na szczyt dostaniemy się po ok. 3h.
Najprostsze trasy oferują Czechy – szlakiem żółtym i zielonym dostaniemy się z czeskiego Pec pod Sněžkou w ok. 3,5h.
Jest też opcja dla tych bardziej wygodnych – na szczyt od strony czeskiej dostaniemy się koleją gondolową lub wyciągiem.
Zapraszamy na stronę Karkonosze.pl po więcej informacji.


Narciarskie trasy biegowe

Trasy biegowe w naszych okolicach mają po polskiej i czeskiej stronie ponad 100 km długości.


Kolorowe Jeziorka

Cztery jeziorka na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego zachwycają odwiedzających swoimi niespotykanymi kolorami – żótym, purpurowym, błękitnym i czarnym. Ta wspaniała atrakcja znajduje się zaledwie 25km od naszego domu. Zabarwienie wody wynika ze składu chemicznego wyrobisk.
Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich – Jeden z 7 nowych cudów Polski


Krzeszów

Krzeszów to niewielka wieś znajdująca się niecałe 20km od naszego domu. We wsi znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – Bazylika Mniejsza p.w. Wniebowzięcia NMP – piękna późnobarokowa świątynia z przebogatym wnętrzem, nazywana Europejską Perłą Baroku, w której na szczególną uwagę zasługuje ołtarz główny z monumentalnym obrazem Wniebowzięcia NMP, zespół fresków o tematyce biblijnej i zakonnej oraz organy koncertowe – przez wielu uważane za najlepiej zachowane organy barokowe w tej części Europy.
Krzeszów – Europejska Perła Baroku – Oficjalna Strona Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie


Głazy Krasnoludków

Rezerwat przyrody „Głazy Krasnoludków” jest pełen formacji skalnych przypominających postacie, ściany wieże, grzyby i zwierzęta. Zaraz przy wjeździe znajduje się kilka wiat turystycznych, ławek i miejsc do biwakowania a także miejsca do zaparkowania samochodów dzięki temu można zaplanować tu wycieczkę dla całej rodziny lub większej grupy osób.


ZOO w Łącznej

Zaledwie 20km dzieli nas od ZOO Łączna koło Mieroszowa. ZOO jest malowniczo położone pomiędzy pasmami Gór Kamiennych i Stołowych. W charakterystycznym dla tego regionu krajobrazie i klimacie żyje ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata.
Sprawdź szczegóły – Zoo Łączna


Park Dinozaurów

Niecałe 50km dzieli nas od Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile.
http://dinopark.com.pl/


Paint BALL, Imprezy

Dla łowców silnych wrażeń polecamy paintball. Zaledwie kilkanaście kilometrów dzieli Was od fantastycznych wrażeń, wszystkie szczegóły na stronie https://www.proshot.pl/.


Scroll to Top